وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی است
این وبلاگ سعی دارد گامی هر چند کوچک در رابطه با
پیشگیری مهار و درمان اعتیاد و دخانیات را در اختیار مصرف
کنندگان مواد مخدر و خانواده های آنها و همچنین
کسانی که خواستار رهایی از بند اعتیاد و دخانیات می باشند قرار دهد.
بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

مدیر وبلاگ : کمک راهنما ایرج ورمزیار

درمان ما مهم ترین کاری است که باید انجام بدهیم. اگر درمان شدیم و یک زندگی خوب و عالی را از سر گرفتیم مشخص است که دانایی که در کنگره فرا گرفیتیم را به دانایی موثر مبدل نمودیم و صاحب یک زندگی خوبی خواهیم شد. باید بتوانیم که شخصیت خانوادگی و جایگاه اجتماعی خوبی برای خودمان مهیا نماییم.


۲۱


یا قادر

سخنان استاد:

سلام دوستان ایرج هستم یک مسافر

خدا را شکر میکنم که فرصت حضور در کنگره را به ما عطا نموده است. حلول ماه شعبان و همچنین اعیاد بزرگ شعبان را به همه شما تبریک عرض میکنم و امیدوارم که حال خود و حال سفرتان خوب باشد. تکالیف عید را هم ارائه کنید و سه شنبه آخرین فرصت ارائه تکالیف عید است.

دستور جلسه امروز در مورد دانایی، دانایی موثر و سواد است. یک مدل سازی میکنم که همیشه یادمان باشد که دانایی معادل جهان بینی است و دانایی موثر معادل جهان بینی کاربردی است. حالا باید ببینیم که در این دو معقوله سواد چه نقشی دارد. در این زمانه همه مردم به نوعی دانا هستند، یعنی در یک معقوله به دانایی رسیده اند ولی کنگره به دنبال این است که ما به دانایی عام باشیم، به عبارتی همان حکمت است. کسانی که در کنگره خوب آموزش دریافت میکنند تبدیل به حکیم میشوند.

کنگره به ما می آموزد که از دانایی که در هر زمینه ای داریم بتوانیم استفاده نماییم. زمانی که مصرف کننده مواد یا سیگار بودیم. آیا به مضرات و تخریب های آن آگاه نبودیم؟ پس چرا استفاده میکردیم؟ فهمیده بودیم که مواد به جسم و روان ما آسیب جدی وارد میکند ولی باز استفاده مینمودیم؟

معمولا در یک باغچه خوب یکسری علف هرز رشد میکند. وقتی ما نتوانیم که دانایی را به دانایی موثر تبدیل کنیم به دلیل همان علف های هرز است. علف هرز همان لذت مقطعی است. آموزش های کنگره 60 باعث از بین رفتن علف هرز میشود تا ما به زیبایی گل و باغچه آگاه شویم و ما دانایی موثر میرسیم . دانایی موثر آن دانایی است که اثر گزار باشد. آموزش کنگره 60 این است که باید به آموزش های کنگره جامعه عمل بپوشانیم. از طبیعت باید الگو بگیریم، یک باغبان برای رشد یک گل رز زیبا کلی زحمت میکشد و بذر را میکارد و آبیاری میکند و با نور و آب و کود مناسب و پس از چندین ماه صاحب یک گل زیبا میشود ولی دقت کنید که علف هرز در هر صورت رشد میکند. برای به وجود آمدن یک گل تفکر لازم است.

درمان ما مهم ترین کاری است که باید انجام بدهیم. اگر درمان شدیم و یک زندگی خوب و عالی را از سر گرفتیم مشخص است که دانایی که در کنگره فرا گرفیتیم را به دانایی موثر مبدل نمودیم و صاحب یک زندگی خوبی خواهیم شد. باید بتوانیم که شخصیت خانوادگی و جایگاه اجتماعی خوبی برای خودمان مهیا نماییم.

سواد یک نیروی کمکی است که مسیر دانایی هموار تر شود. در کنگره 60 همه نوع انسان آدم باسواد و بی سواد است. ولی یک سواد عمومی یا همان دانایی عمومی در هر شرایط تحصیلات امکان پذیر است. کنگره به ما آموزش میدهد که وقتی فهمیدم که محبت یا عشق چی هست آنرا به زندگی خودمان وارد نماییم. دانایی موثر باید بتواند که زندگی ما را ارتقا بدهد و رشد داشته باشیم. نوع لباس پوشیدن، راس وقت در کنگره بودن، نوع رفتار با خانواده و... نشان دهنده این است که ما دانایی خود را کاربردی نموده ایم. هر وقت توانستیم که آرامش را به خانواده خودمان برگردانیم، به دانایی خوبی رسیدم. اگر خانواده ما به ما اعتماد کامل دارند که روند درمان ما درست است به دانایی خوبی رسیده ایم. ما مسافران مانند یک لکوموتیو هستیم و خانواده ما پست سر ما در حال حرکت هستند اگر به درمان برسیم و سفر اول را به خوبی به پایان برسانیم آنها هم به مقصد میرسند. باید به فکر خانواده مان باشیم و کاری کنیم که خانواده از روند درمان ما راضی باشند. فرصت درمان زیاد نیست، مراقب باشیم که تا پدر و مادر مان زنده هستند بتوانیم رهایی خودمان را به آنان هدیه دهیم و نشود وقتی که فرصت خوب درمان را از دست بدهیم.

امیدوارم که دانایی را به دانایی موثر مبدل نمایم. خوش به حال کسی که خانواده اش به وجودش افتخار میکند، خوش به حال کسی که خانواده اش برایش دعا میکند، البته دعای با رضایت نه دعای از سوی ناچاری! خدا کند که آنقدر از سفر ما راضی باشند که با عشق و رضایت کامل ما را دعا نمایند. تجربه خودم این است که باید به واجبات دینی خودمان رسیدگی نماییم. این مطلب را از آموزش های کنگره فرا گرفته ام و با فرایض دینی به آرامش میرسیم. در این ماه بیشتر به معنویات زندگی خودمان برسیم، ماه رمضان نزدیک است. آرامش در این است که ایمان قوی داشته باشیم. وقتی ایمان داشتیم دیگران هم از ما احساس امنیت میکنند. توصیه من این است که به معنویات و واجبات عمل کنید، حتما" برکت این کار را خواهیم دید

برای روز سه شنبه حضور در لژیون سیگار الزامی است و روز سه شنبه در مورد سی دی چرخ صحبت خواهیم نمود.

تهیه گزارش و تنظیم: مسافر توحید

نوع مطلب : دستور جلسه، خلاصه عملکرد لژیون ۲۱، سخنان استاد، 
برچسب ها : ایرج ورمزیار، راهنما ایرج ورمزیار، دانایی و دانایی موثر، نمایندگی شادآباد،
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 21 فروردین 1398
شنبه 25 خرداد 1398 ساعت 17 و 12 دقیقه و 35 ثانیه
ممنون استاد عالی بود
پنجشنبه 22 فروردین 1398 ساعت 14 و 09 دقیقه و 40 ثانیه
خدا قوت به استاد عزبز
چهارشنبه 21 فروردین 1398 ساعت 08 و 12 دقیقه و 01 ثانیه
ممنون عالی بود


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
________________________________ _________________________________
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic