وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی است
این وبلاگ سعی دارد گامی هر چند کوچک در رابطه با
پیشگیری مهار و درمان اعتیاد و دخانیات را در اختیار مصرف
کنندگان مواد مخدر و خانواده های آنها و همچنین
کسانی که خواستار رهایی از بند اعتیاد و دخانیات می باشند قرار دهد.
بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

مدیر وبلاگ : کمک راهنما ایرج ورمزیار
در سی دی هفت اندام دگر از آقای مهندس در مورد کتاب خوانی و فهم صحبت شده است. کتاب خواندن فقط نیاز به سواد دارد ولی فهم بسیار مهم است و این را بدانیم که تا خدا نخواهد، در ما فهم به وجود نخواهد آمد. فهم یک ارزش بسیار بزرگی است کسی که ذره ای نا خالصی داشته باشد در فهم سهمی ندارد. به موضوع خوب فکر کنید. فهم برای جسم پاکیزه است و جسم آلوده هیچ روزی از فهم ندارد.


سخنان استاد:

سلام دوستان ایرج هستم یک مسافر

خدایا شکر میکنم که دوباره برای آموزش مشتاق هستیم. امروز در باب قالب صحبت خواهیم نمود. برای قالب بندی هر فلزی ابتدا باید فلز را ذوب نمود تا بتوانیم به شکل خمیره در آورد و مایع نمود. اگر در قالب قرار بگیرید، حتماً شکل درستی بدست خواهد آمد. کسانی که به مشکلی بر میخورند حتماً در جایی به فرمان عمل نکرده اند. برای اینکه جایگاه خدمتی خوبی بدست آورید باید از خدمت های کوچک شروع نمایید و به مرور دارای جایگاه های خوبی خواهد بود.

کسی میتواند به فرمانده خوبی تبدیل شود که مراحل فرمانبرداری را انجام دهد و چون بر تمام مراحل فرمانبرداری آگاه است میتواند تمام جوانب امر را در نظر بگیرد و فرمانده شود. الگوی های ما ائمه اطهار است ولی در جنگ تحمیلی هم فداکاری بسیاری داشتیم که حتماً فرمانبرداری خوبی شدند.

فرمان یا فرامین فر ایزدی دارند. چون از امر می آید و با دستور متفاوت است. فرمان قداست دارد که از سوی رب یا راهنما داده خواهد شد. دستور دادن کار آسانی است، نتیجه نقص دستور جریمه است ولی نقص فرمان نتیجه اش برگشت به تاریکی ها است.

باید به جایی برسیم که حرف و عمل ما یکی شود و فرمانبرداری یعنی حتماً تمام موارد را انجام دهیم. اگر در قالب فرمانبرداری قرار نگیریم مانند اضافات مواد مذاب به بیرون از قالب ریخته و بی ارزش خواهیم شد و مانند پس ماند و اضافی با ما برخورد میشود. اولین شرط ذوب شدن است، در کنگره مستخدم نداریم و تمام کارها را باید خود ما انجام بدهیم.

در سی دی هفت اندام دگر از آقای مهندس در مورد کتاب خوانی و فهم صحبت شده است. کتاب خواندن فقط نیاز به سواد دارد ولی فهم بسیار مهم است و این را بدانیم که تا خدا نخواهد، در ما فهم به وجود نخواهد آمد. فهم یک ارزش بسیار بزرگی است کسی که ذره ای نا خالصی داشته باشد در فهم سهمی ندارد. به موضوع خوب فکر کنید. فهم برای جسم پاکیزه است و جسم آلوده هیچ روزی از فهم ندارد.

شمس و مولانا فیلسوف نبودند، بلکه حکیم بودند. در دل ذره رفتن و شکافتند و به علوم زیادی دست یافتند....

مسافر توحید: خدا را شکر میکنم که فرصت حضور در لژیون را به من عطا نمود تا بیشتر و بیشتر آموزش بگیرم. در مورد قالب راهنمای عزیزم در شکل گیری قالب من نقش بزرگی داشتند. من باید در قالب فرمانبرداری قرار بگیرم و اگر غیر این باشد از قالب خارج میشوم و دوباره باید مسیر را مجددا طی کنم. هدف خلقت تکامل در قالب انسان کامل است و من آدم به زمین آمدم و وقتی انسان واقعی و کامل شدم به جای که منشعب شده ام باز خواهم گشت. در ساختن قالب به نظرم سه عامل خواست قوی، زمان مناسب و تن دادن به تغییرات وجود دارد و در تغییرات نقش راهنما بسیار مهم است. هیچ قومی رستگار نشدند تا راهنما نداشته اند و راهنمای نقش مهمی در هدایت آدم ها داشته است. من در وجود م باید مایل به تغییرات باشم.

استاد: در مورد پیامبران اینکه هر پیامبری، راهنمای پیامبر بعد خودش بوده است و در مورد امامان هم همین گونه بوده است. قالب پله به پله شکل میگیرد.

مسافر مهدی: در خانواده هم همین گونه است که اگر مادر از پدر و برعکس فرمانبردار باشند، فرزندان هم فرمانبردار خواهند بود. فرمانبرداری من از راهنما باعث شد که مشکلات من در سرکار م رفع شود و هر مشکلی داشتم با راهنمایم مطرح نمودم و با فرمان ایشان به زودی رفع شد. فرمانبرداری و در قالب بودن، یعنی داشتن آرامش و نداشتن آن میشود اضطراب و استرس است.

استاد: سنگی که تحمل خوردن  ضربه های تیشه را ندارد، تندیس خوبی نخواهد شد. در جهت مثبت بودن و شکل گیری درست باید کار نمود ولی در جنبه منفی بسیار آسان و لذت بخش است. کاشت گل زیبا زحمات زیادی دارد ولی علف هرز خودش در هر شرایطی بدون کود و رسیدگی رشد میکند و این بسیار مهم است.

عیار خودتان در دست خودتان است و به قدر کاربردی نمودن آموزش ها، عیار شما مشخص میشود. برای اینکه پنیر خوبی درست کنیم باید مایع پنیر خوب را به شیر خوب و در بهترین شرایط اضافه کنیم. برخی مواقع برخی شیر ها فاقد شرایط هستند و تبدیل به پنیر خوبی نمیشوند و هستی مایع خوب را به آن شیر نمیزند، چون ارزش ندارد. دست خودمان است که طلا باشیم یا یک شی بی ارزش ضایعاتی و برای بهتر بودن باید تلاش نمود و آموزش ها را با فهم کاربردی نمود.

نوع مطلب : سخنان استاد، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شنبه 27 بهمن 1397
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
________________________________ _________________________________
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic