وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی است
این وبلاگ سعی دارد گامی هر چند کوچک در رابطه با
پیشگیری مهار و درمان اعتیاد و دخانیات را در اختیار مصرف
کنندگان مواد مخدر و خانواده های آنها و همچنین
کسانی که خواستار رهایی از بند اعتیاد و دخانیات می باشند قرار دهد.
بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

مدیر وبلاگ : کمک راهنما ایرج ورمزیار
دوره شصت و هشتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران کنگره 60، با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر مهدی با دستور جلسه وادی هفتم و تأثیر آن روی من، در تاریخ 98/12/14 راس ساعت 9:10 آغاز به کار نمود. 


سخنان استاد:
 
امیدوارم حال همه شما خوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب است. 
ما تقریباً نزدیک به 10هزار نفر روی پروژه اوتی داریم، یعنی در حقیقت کار ما شبیه ، کار بیمارستان یا درمانگاه می ماند و نمی توانیم آن را به طور مطلق تعطیل کنیم، بنابراین باید ترتیبی اتخاذ کنیم که اولاً به نصایح و دستورالعمل های وزارت بهداشت عمل کنیم (که این اتفاق افتاده است). من سعی می کنم چهارشنبه ها برنامه داشته باشیم، امروز هم تعداد اندکی هستند که با تدابیر بهداشتی با فاصله روی صندلی نشسته اند. این جلسات از طریق فضای مجازی از اینستاگرام پخش می شود و بچه ها می توانند استفاده کنند. ما 80هزار عضو و 10هزار بیمار داریم و نمی توانیم به یک مرتبه آنها را تعطیل کنیم. باید با تدابیر حرکت کنیم. 
دستور جلسه ما، رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است، یکی پیدا کردن راه، دوم آنچه که برداشت می نماید.
قبل از دستور جلسه چند نکته را می گویم: امروز کرونا موقعی آمده است که فضای مجازی خیلی فعالیت دارد و دانشگاهها و مدارس می توانند از طریق فضای مجازی فعالیت کنند. 
کارهایی که در سراسر شعب کشور لازم الاجراء است به شرح زیر است: 
1ـ در شعبه آکادمی کارگاه مجازی تشکیل می شود. روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، راس ساعت 5بعدازظهر کارگاه مجازی برگزار می شود. استاد، نگهبان،دبیر هستند، ولی بچه ها نیستند. در این کارگاه دستور جلسه مطرح می شود و ممکن است یک ربع تا نیم ساعت استاد صحبت کند. بچه ها در سراسر کشور می توانند از طریق کارگاه مجازی کارگاهها را گوش کنند و بعد از تشکیل کارگاه مجازی سراسر کشور، کار لژیون ها شروع می شود. انتخاب استاد جلسه، می تواند از شعبه آکادمی یا سایر شعب باشد. در سراسر عید هم باید این برنامه برگزار شود. برنامه کارگاه 5بعدازظهر مثل نخ تسبیح است که همه اعضای کنگره را به یکدیگر متصل نگه می دارد. 
2ـ این کارگاه باید برای گروه خانواده هم برگزار شود. روزهای سه شنبه ساعت 3بعدازظهر ، در آکادمی مرزبانان خانم می آیند، همسفرانی که می توانند مقابل دوربین حاضر شوند و محدودیت ندارند، بعنوان استاد شرکت می کنند. 
شنبه ، دوشنبه، چهارشنبه، کارگاه آموزشی داریم. شهرستان ها هم باید روی همین روزها برنامه هایشان را تنظیم کنند. 
از یک طرف دیگر ، کارگاه آموزشی می تواند به این صورت باشد (روزهای شنبه،دوشنبه، چهارشنبه) ، در شهرستان ها می توانند لژیون هایشان طبق روال روزهای فرد تشکیل شود. که البته اگر همان روزهای زوج تشکیل شود، خیلی بهتر است. 
گروه خانواده همسفران هم می توانند ساعت 5 این کار را انجام بدهند. 
گروه همسفران آقا هم باید طبق روال همان ساعت، کارگاه مجازی شان را برگزار کنند. 
3ـ روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه ساعت 2 تا 4 ، تمام شعب تهران باید فعال باشند. مرزبان کشیک، مسئول انتشارات، سی دی شاگردان باید کاملاً کنترل شود. گروه خانواده هم همینطور، روز سه شنبه ساعت 2 تا 4 و یا 3 تا 5 شعب باز باشد. 
آکادمی از صبح تا 7 بعدازظهر ما اینجا هستیم، چون کارهای اداری داریم. پلاک 20 هم سر کارشان حضور دارند. اگر کسی نباشد، حتماً کشیک برای آن قسمت می گذاریم. 
ما حتماً پیگیری و نظارت می کنیم. ما نمی توانیم شاگردان را رها کنیم. آمار تمام سی دی ها را از انتشارات می گیریم. قسمت اوتی هم باید ساعت 2 تا 4 فعال باشد. قسمت صدور کارت باید حضور داشته باشد. فالوآپ انجام نمی دهیم، ولی باید کارهای اداریشان انجام شود. 
4ـ در لژیون های مجازی که تشکیل می شود، بیان مسائل سیاسی مطلقاً ممنوع است. شعرخوانی و ترانه خوانی، کلیپ گذاشتن، فیلم کوتاه، نصیحت ، بحث کرونا کاملاً ممنوع است. تمام قوانین کنگره در فضای مجازی رعایت می شود. فقط باید تدریس امور کنگره صورت بگیرد. در غیر اینصورت انحراف صورت می گیرد. 
5ـ مسئله دیگر، قانون 11 است. شماره کارتی را به حساب کنگره 60، در بانک تجارت داریم که اعلام می کنیم، لژیون ها و راهنمایان برنامه ریزی می کنند، هر مبلغی را تمایل داشتند، به حساب واریز می کنند و اعلام می کنند. لژیون سردار هم باید حتماً جلسات خود را برگزار کنند. 
قانون یازدهم، آب باریکه ماست، هزینه های جاری مثل مصرف کاغذ و غیره، بسیار زیاد است که باید به کمک هم پرداخت کنیم. 
6ـ کار خوبی که ما کردیم این بود که از فرهنگسراها خارج شدیم. الآن نمایندگی کرج که در فرهنگسرا بود، تعطیل شده و اصلاً اجازه ورود به افراد نمی دهند. باید تدبیری انجام شود که ایجنت و مرزبانان در پارک تشکیل جلسه بدهند و نامه و سی دی  و ... را به بچه ها ارائه کنند. 
اگر یک نفر سرفه یا عطسه کرد، دیگران همه به او نگاه چپ می کنند! این را دقت کنید که هر سرفه و عطسه ای مشکل ساز نیست. 
مهم ترین مسئله این بود که ما بهداشت را رعایت کنیم و سیستم ایمنی را تقویت کنیم. 20 سال است که من در خصوص تمام این مسائل صحبت می کنم، 20 سال است که می گوییم سیستم ایکس فرد معتاد از بین رفته است و باید ترمیم شود. 20 سال است که من به شما گفته ام که ورزش کنید و اینها هست که ایمنی بدن را تقویت می کند. 
مسئله دیگر که از 8 سال پیش با آن شروع به مقابله کردیم، چاقی مفرط بود. ماسک برای افرادی است که در محیط آلوده و بیمارستان ها هستند، ماسک باید هر چند ساعت یک بار عوض شود. 
وقتی کنار یک نفر نشستید که ماسک دارد و فیلتر او (تخلیه هوا) سمت شماست، در معرض خطر هستید، چون او در حال انتقال تنفس به سمت شماست. 
اگر مسئله خاصی باشد، ما از طریق اینستاگرام به اطلاع شما می رسانیم. 
اما دستور جلسه: 
رمز و راز کشف و حقیقت ما چه بود؟ پیدا کردن راه، این بود که ما فضای مجازی را تنظیم کنیم. وقتی وزارت بهداشت و مسئولین کشوری به ما گفتند که باید تجمعات خود را جمع کنید، گفتیم که ما یک هفته است که جمع کرده ایم و کارگاههای تعطیل شده اند. 
شهرستان ها از طریق فضای مجازی با ما در ارتباط هستند. لژیون ها در فضای مجازی صورت می گیرد. 
راهنمایان بایستی تکلیف های رهجوهایشان را از طریق واتساپ ببینند. ما اینجا به یکدیگر تلفن نمی دهیم و تلفن نمی گیریم. کسی حق ندارد به رهجوهای دیگر لژیون زنگ بزند. ممکن است شماره ها قابل روئیت باشد، ولی به هیچ عنوان نبایستی استفاده کنند. 
مسئله اصلی تغذیه صحیح و تقویت سیستم ایمنی در بدن است. بایستی تغذیه شخص درست باشد، انواع ویتامین ها، اسیدهای آمینه، پروتئین ها، چربی لازم دریافت شود، خوردن غذاهای درست باعث این اتفاق و تقویت سیستم ایمنی می شود. 
یکی از متخصصین می گوید: 10 غذا داریم که بهترین در دنیا هستند. یکی از آنها روغن و کره حیوانی (ماست چرب )
در تخم مرغ، ویتامین K2 داریم که برای مقابله با سیستم ایمنی بسیار موثر است. خوردن تخم مرغ بسیار واجب است و هیچ مشکلی ندارد. اینها مجموعاً باعث تولید و تقویت سیستم ایمنی می شود. ما فهمیدیم که اعتیاد یعنی، از بین رفتن سیستم ایمنی بدن. سیستم ایمنی بدن وابسته به کراک و شیشه می شود و متد DST یعنی درست کردن سیستم ایمنی. 
رمز و راز کشف حقیقت : یعنی دو مرحله داریم: یکی رمز و یکی راز. مثل این می ماند که شما یک کالایی را داخل گاوصندوق گذاشته اید. گاوصندوق یک رمز دارد و آن چیزی که داخل گاوصندوق است راز است. شما باید اول رمز را پیدا کنید و بعد به راز می رسید. 
ما هرچیزی را که می خواهیم، اول باید رمز آن را پیدا کنیم. من رمز اعتیاد را پیدا کردم، بعد از آن به راز رسیدیم، یعنی روش درمان اعتیاد. 
کنگره 60 مثل یک اتوبان است، در این اتوبان همه چیز علامتگذاری شده است. مثل آب خوردن شما به مقصد می رسید. 
از اینکه به صحبت های من گوش کردید، از همه شما سپاسگزارم. 
نوع مطلب : دستور جلسه، سخنان استاد، 
برچسب ها : رهایی، اعتیاد، لژیون21،
لینک های مرتبط :

جمعه 16 اسفند 1398
جمعه 16 اسفند 1398 ساعت 21 و 58 دقیقه و 29 ثانیه
سپاس محمدعزیز...


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
________________________________ _________________________________
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات