وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی است
این وبلاگ سعی دارد گامی هر چند کوچک در رابطه با
پیشگیری مهار و درمان اعتیاد و دخانیات را در اختیار مصرف
کنندگان مواد مخدر و خانواده های آنها و همچنین
کسانی که خواستار رهایی از بند اعتیاد و دخانیات می باشند قرار دهد.
بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

مدیر وبلاگ : کمک راهنما ایرج ورمزیار
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است : یکی یافتن راه و دیگر آنچه برداشت می نمائیم
وادی هفتم ما را با افق جدیدی در زندگیمان آشنا می کند و به شاهراه های عظیم هدایت می کند . اگر برای پی بردن به حقیقت رمز رازی نیاز هست که هست اوّلین و مهمترین را باید یافتن راه بدانیم و اگر آن را نیابیم توازن و تعادل در تمامی امورات ما ، مختل شده و گاهاً تا سرحد مرگ پیش خواهد رفت و به عبارتی پیدا کردن راه درست بسان قلب و مغز جزءِ لاینفک زندگی بشمار می آید . در طول تاریخ فِرق و نِحله ها و اندیشه های گوناگون برای دستیابی به حقیقت وجود داشته و دارد ،در هر حوزه ای که فکر کنید بوده اند کسانی که خود را سرآمد دانسته و آنچنان مصمّم و پیشتاز در اندیشه خود در حرکت بوده اند که هر انسانی مجهولات خود را دراین راه برای بدست یافتن به معلوم به تصویر می کشد . امّا غافل از آنکه هر راهی نه تنها به معلوم نمی رسد بلکه به مجهولات خود نیز می افزاید .
بطور مثال :در حوزه درمان بیماری اعتیاد ،تفکر کسی که سم زدائی می کند ، قطعاٌ خود را کار آمد در این امر و حقیقت درمان را در انجام سم زدائی می شناسد در حالیکه امروز می دانیم عمل سم زدائی غلط اندر غلط است و باید گفت یک جنایت علمی بیش نیست . گرچه انسانهائی هستند که برای خارج شدن از مهلکه اعتیاد از هیچ تلاشی فروگذار نیستند ،امّا بدلیل انتخاب گزینه اشتباه راه را بر خود سخت و دشوار کرده و هرگز از سرزمین اعتیاد بیرون نخواهند رفت .
پس بر ما واجب است راه درست را بیابیم و دیگر آنکه برداشت خوبی داشته باشیم برای توشه راهمان که این دو رمز و رازیست برای کشف حقیقت . در این وادی می آموزیم که دیگر عناوین ظاهری و عوامفریبانه مثل ترک اعتیاد در چند ساعت بصورت فوق سریع (urod) توجه نکرده و خویش را با دستهای خود هلاک نسازیم و بنگریم کسانی که فریب اینگونه راه ها را خورده اند ،نه تنها ترک اعتیاد نکردند ،حتی بر اثر اختلالات ناشی از سم زدائی اقدام به خودکشی نیز کرده اند ...!!!
به نظر شما چه کسانی باید پاسخگو باشند...؟
و امّا آنچه باور امروز ماست و تجربه نیز سندیست بی نقص ، ما را مقید می کند که با فریاد بلند بگوئیم من خود بیمار اعتیاد بوده ام و چند سالی است از دام این بیماری رها شده ام و هر چه از زمان درمانم می گذرد به توازن و تعادل بیشتری که مورد نظر است نزدیک می شوم و دیگران ناظر بر بازتاب های آن می باشند و این مهم محقق نمی شود مگر با درمان d.s.t یعنی کاهش تدریجی مواد مخدر مصرفی بصورت پله ای و تدریجی پروتکل مذکور و فرضیه ایکس که مکتوب آن قابل دسترسی است نشانگر راهیست علمی و در تجربه باوریست در ناباوری.
ما همچنین یاد می گیریم اگرچه عمل ، لازم است ولی عامل اصلی در آفرینش ، آگاهی است به دیگر سخن آگاهی لازم از راهی درست که مجهول را به معلوم برساند .
فرضیه ایکس ما را آگاه می سازد که بر اثر استفاده ناشی از سوءِ مصرف مواد مخدر که بارزترین آن تخریب و آسیب در برهم زدن تعادل فیزیولوژی جسم و از کار افتادن سیستم تولید مواد شبه افیونی و مخدرهای طبیعی بدن می باشد . نکته مهم اینست که برای بازسازی و راه اندازی دوباره این ساختار ، جدا سازی مواد مخدر از بدن در کوتاه مدت امکان پذیر نیست و در فرآیند زمانی معین (حدود 11 ماه) میسّر خواهد شد .
به واقع اگر به خودمان و پیرامون خود خوب نگاه کنیم ، متوجه می شویم هیچ چیز در کائنات بصورت دفعی بوجود نیامده و هر آنچه را که می بینیم و می دانیم بر پایه تدریج شکل گرفته و به استناد از قرآن کریم که خداوند می فرماید کائنات را در شش یوم آفریدم ،درمان بیماری اعتیاد با روش d.s.t مُبیّن همین نکته است .
پیدایش حقیقت یعنی روش درمان بیماری اعتیاد و پذیرش مصرف اپیوم و یا اپیوم تینکچر در قالب دارو برای عده ای سخت به نظر می رسد در حالیکه درمان شدگان با روش مذکور دلیل بارزیست بر این ادعا.
براستی چه کسی می توانست باور کند که آتش را با آتش خاموش کرد .با این امید که هر چقدر به پیش می رویم با نور آگاهی ،حقیقت درمان بیماری اعتیاد بر همگان شفاف تر گردد و شروعی باشد برای کسانی که دگرگونی را آغاز ننموده اند و امروز ضرورت و نیاز بیرون از اندیشه های جامد گذشته و یافتن راه نو که علم و تجربه لباس عافیت به آن می پوشاند کاملاٌ قابل مشاهده است .
اکنون با تمام مسّرت و سربلندی کنگره 60در حوزه درمان بیماری اعتیاد در حال ظهور است و حیات انسانهائی که در قعر ناامیدی از درمان خود عاجز بوده اند را مبدّل به بهشت نو و جهانی نو نموده و می نماید


نوع مطلب : مقاله نویسی، دستور جلسه، دلنوشته، دلنوشته، 
برچسب ها : کنگره60، استاد ایرج ورمزیار، رهایی، جهانبینی، آلودگی، دستورجلسه، اعتیاد،
لینک های مرتبط :

جمعه 16 اسفند 1398
جمعه 16 اسفند 1398 ساعت 21 و 57 دقیقه و 02 ثانیه
سپاس محمدعزیز..


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
________________________________ _________________________________
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات