وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی است
این وبلاگ سعی دارد گامی هر چند کوچک در رابطه با
پیشگیری مهار و درمان اعتیاد و دخانیات را در اختیار مصرف
کنندگان مواد مخدر و خانواده های آنها و همچنین
کسانی که خواستار رهایی از بند اعتیاد و دخانیات می باشند قرار دهد.
بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

مدیر وبلاگ : کمک راهنما ایرج ورمزیار

همه ما یک روزی به‌عنوان یک تازه‌وارد در کنگره ۶۰ حضور پیدا کردیم و خود را یک تازه‌وارد معرفی کردیم و تا ۳ جلسه مهمان بودیم تا با شرایط کنگره ۶۰ آشنا شویم بعد از سه جلسه و انتخاب راهنما سفر خود را آغاز نمودیم و یک ره‌جو شدیم.

ره‌جو یعنی جوینده راه کسی که خواستار رهایی از تاریکی اعتیاد و همین‌طور از ضد ارزش‌های دیگراست که بدون آموزش دیدن این مسیر امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل ره‌جو زمانی که وارد لژیون می‌شود باید سی دی وظایف ره‌جو را گوش کند تا با مسیری که می‌خواهند طی نماید آشنا شود و بداند که بایستی طبق اصول و قوانین کنگره ۶۰ حرکت کند.

ره‌جو فقط مسافر نیست، هم‌سفر هم یک ره‌جو است او سال‌ها در کنار یک مصرف‌کننده زندگی کرده و تخریب زیادی بر جسم و روان او نیز ایجادشده یک ره‌جو که جوینده راه درمان اعتیاد است باید خواست قوی و هدف مشخص داشته باشد و به راه و روش کنگره ۶۰ اعتقاد داشته باشد و طبق گفته‌های راهنما عمل نمایند و بداند که پیدا کردن راه درست و مسیر مشخص نیاز به آموزش دارد. آموزش‌های کنگره ۶۰ برای هم‌سفر و مسافر که ره‌جو هستند یکی است همان‌طور که در وادی هفتم نوشته‌شده، یافتن راه یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مسائل می‌باشد و پس‌ازآن پیدا کردن راه‌حل مسئله جای می‌گیرد. چه انسان‌هایی فقط به دلیل اینکه راه را پیدا نکردند یا راه را اشتباه رفتند زندگی آن‌ها متلاشی‌شده فقط برای اینکه راه درست را پیدا نکردند خیلی از انسان‌ها جوینده راه بودند و تلاش زیادی کردند و براثر انتخاب راه غلط وسایل نابودی خود را فراهم نمودند.

همیشه پیدا کردن راه صحیح برای حل مشکلات در تمام زندگی نقش مؤثری دارد راهنما راه را نشان می‌دهد به کسانی که جوینده راه هستند راهنما مسیر درمان اعتیاد را طی نموده و آموزش‌دیده و آنچه آموخته را به ره‌جو انتقال می‌دهد و تلاش می‌کند دیگران نیز از آموزش‌های کنگره ۶۰ برخوردار شوند. پس لازم است که راهنما پویا باشد و بر اصول و قوانین کنگره ۶۰ پایبند باشد راهنما علاوه بر عشق و محبت باید ره‌جو را تشویق کند تا در کنگره خدمت کند و در جلسات عمومی و خصوصی مشارکت نماید و به ورزش اهمیت دهد و از او بخواهد که متون آموزشی، کتاب و جزوات را مطالعه نماید و سی‌دی‌های کنگره ۶۰ را بنویسد و درباره سی‌دی‌ها و نوشتارها در لژیون صحبت کند زیرا که برای خارج شدن از تاریکی لازم است که انسان خود را بشناسد، یک راهنما باید همیشه در حال آموزش گرفتن باشد و بامحبت و آموزش به کار خود ادامه دهد و عشق به خدمت داشته باشد تا ره‌جویان را به رهایی برساند.

استاد امین می‌فرمایند راه خروج انسان از جهان تاریکی یادگرفتن و شناخت انسان است. این خواسته‌ای بوده که همه ما در آن مشترک هستیم که خودمان را بهتر بشناسیم و از تاریکی اعتیاد خارج شویم و به دیگران کمک کنیم.

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.

تنها پیوند محبت ما را به هم متصل نگاه خواهد داشت.

نوع مطلب : مقاله نویسی، دستور جلسه، سخنان استاد، 
برچسب ها : کنگره60، استاد ایرج ورمزیار، رهایی، جهانبینی، اعتیاد، متن سی دی، محبت،
لینک های مرتبط :

دوشنبه 28 بهمن 1398
دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 21 و 27 دقیقه و 42 ثانیه
تشکرمحمدعزیز...


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
________________________________ _________________________________
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic