وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی است
این وبلاگ سعی دارد گامی هر چند کوچک در رابطه با
پیشگیری مهار و درمان اعتیاد و دخانیات را در اختیار مصرف
کنندگان مواد مخدر و خانواده های آنها و همچنین
کسانی که خواستار رهایی از بند اعتیاد و دخانیات می باشند قرار دهد.
بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

مدیر وبلاگ : کمک راهنما ایرج ورمزیار

در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست

توام با رفتن و رسیدن ان را کامل مینماید


سلام دوستان ایرج هستم یک مسافر;

چگونه میتوانم جرقه ای در درونم بوجود آورم كه نیروی بلقوه درونی ام را به حركت در آورم و چگونه می توانم این حركت را حفظ كنم.گاهی اوقات ممكن است با شنیدن یك جمله و یا دیدن یك صحنه این جرقه بوجود بیاید. تنها كافیست كه یك تفکر درست داشته باشیم و اولین قدم را هر چند ناچیز برداریم.

در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست تو ام با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماید وقتی که به دریا نظاره میکنم آب و موج می بینم و زمانی که به آسمان می نگرم آنرا آبی و آفتابی و گاهی ابری نمایان میشود و آنگاه خورشید برای استراحت در پشت کوه پنهان میشود آسمانی پر از ستاره را مشاهده میکنیم اما اگر در درون آن نفوذ کنم آنگاه به عظمت آن پی میبرم عظمت طبیعت عظمت هستی.

انسان هم همین گونه است. وقتیکه به او نگاه میکنیم گاهی چند ده کیلو گوشت و استخوان است که راه میرود حرف میزند چاق است یا لاغر سفید است یا سیاه زرد است یا سرخ را مشاهده میکنیم ولی اگر به درونش نفوذ کنیم آنگاه عظمتی را خواهیم دید که کمتر از دنیای بیرون نیست و آنقدر عظمت را خواهیم دید که در تصور نمیاید. اینک یک سوال ساده و یک نگاه کذرا به انسان:

تصور میکنید انسان در این حیات خود در چند جهان زندگی میکند؟

حتما خواهیم گفت در یک جهان اما اگر کمی توجه کنیم در میابیم که:

۱- در جهان خاکی که برای همه ما کاملا محسوس است و بصورت خود آگاه در حال زیستن در آن هستیم.

۲- جهان خواب که بصورت نا خود آگاه در آن زندگی میکنیم

۳-زندگی در جهان ذهنی که تمام مسائل در بدو امر در جهان ذهنی انجام میپذیرد و در مرحله بعد در جهان بیرون به مرحله اجرا در میاید. تمام مسائل از نیک و بد در مرحله این جهان به فعل تبدیل میشود و در ابتدا در جهان ذهنی تهیه و تدارک میگیرد.

البته جهان دیگری در این شرایط وجود دارد فعل قابل رویت نیست مانند هفت اندام در هفت طبقه آسمان و غیره.

اکنون به جهان ذهنی می پردازیم. جهانی مقدم بر برنامه ریزی و ما برای چگونه زیستن در جهان خاکی و سایر جهان ها میباشد. این برنامه ریزی بوسیله تفکر و ساختارهای آن بوجود میاید که در چهار وادی به شرح آن پرداخته ایم.

زمانیکه برای هدفی برنامه ریزی میکنیم باید تمام مراحل آن هدف را در ذهن خود آماده کنیم تا مرحله بعدی به اجرا در آوریم پس برای اجرای هر هدفی دو نکته ضروریست.

۱- تفکر و تشکیل ساختار مناسب برای هدف مورد نظر

۲- به اجرا در آوردن ساختار ذهنی هدف مورد نظر تا آخرین مرحله


بنابراین در این وادی اگر ما نتوانیم ساختار ذهنی تفکرات خود را تبدیل به ساختارهای عملیاتی نماییم هیچ گاه به نتیجه نمی رسیم. اگر فقط به ساختارهای ذهنی توجه کنیم و به دیگری گرایش نداشته باشیم هرگز به هدف مورد نظر دست نخواهیم یافت .مهمترین بخش عملیاتی و لذت بخش انجام هدف است.و بقول قدیمی ها با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمیشود.پس در این وادی تمرین میکنیم که ساختارهای تفکراتی خود را از قوه به فعل در آوریم تا به تفکراتی که منطقی هستند اجازه دهیم که به مرحله عملیاتی برسند تا ساختارهای عملی جدید بوجود بیاوریم.

برای به اجرا در آوردن ساختارهای فکری به ساختارهای عملیاتی بایستی از حالت اضطراب ترس و عدم اعتماد به نفس و ناامیدی و دیگر نکات منفی خارج شویم تا به مرحله آرامش قدم گذاریم تا اجرا کردن خواسته ها عملی باشد. برای رسیدن به آرامش باید پاک سازی و سازندگی از خود را آغاز نماییم. و برای اصلاح کردن خود سه اصل پندار سالم و گفتار سالم و کردار سالم را همیشه در نظر داشته باشیم. زیرا وقتی اندیشه و تفکرات سالم باشد بصورت خودکار گفته های ما سالم میشود و زمانیکه گفتار ما سالم باشد به سمت کردار سالم یا عمل صالح و صلح آمیز هدایت خواهیم شد. در ضمن باید بدانیم دانستن بدون اینکه مورد استفاده عملی قرار گیرد هیچ ارزشی ندارد. چه بسا انسانهای زیادی هستند که دانسته های فراوانی دارند و تمام مسائل را بخوبی میشناسند اما متاسفانه خودشان هم نمی توانند از آن استفاده نمایند. همانگونه که همه می دانیم برای تبدیل یک آب آلوده و کثیف به یک آب ذلال و پاک فقط یک راه وجود دارد و آن هم تسویه است. بنابراین برای برای تبدیل انسان بی تعادل و کاملا به هم ریخته به انسانی متعادل و موجه فقط یک را وجود دارد و آن هم پالایش و تزکیه به معنی دوری از ضد ارزشها و رفتن به سوی ارزشهاست. برای خروج از ضد ارزشها و تاریکیها بیماریها اضطرابها ناامیدیها از روان آدمی و صعود به سمت ارزشها و روشنائیها باید پله های مورد نظر را طی کنیم. 

۱- برگشت از ضد ارزش ها 

 روح و روان آدمی چون اصولا" پاك و بی آلایش است، وقتی كه به ضدارزش ها آلوده گردد بیقرار میشود، و این ضد ارزش ها به صورت عام و كلی میباشد. و فقط نمیتواند شامل موادمخدر باشد، بنابراین بایستی از ضدارزش‌ها پرهیز نماییم، در اینجا ما فرا میگیریم كه بتوانیم چندكار را با هم انجام دهیم و هماهنگی بین تمام سطوح زندگی خود بوجود آوریم .

۲-خودداری

خودداری از انجام كارهایی كه خوبی و بدی آنها برای ما قابل تردید است . 
۳- قناعت

شایسته است در تمام طول درمان خودمان از طبیعت الهم بگیرییم با حداقل امكانات زندگی نماییم، در این قسمت انحرافی بوجود نیاید كه ما بایستی تا آخر عمرگدا و مفلس باشیم! نه، ما بایستی در آینده پایه مالی زندگی خود را كاملا" مستحكم نماییم ولی از راه مستقیم، ولی نكته مهم این است كه از امكانات اندكی هم كه فراهم نموده‌ایم بالاترین استفاده را بنماییم و همیشه برای چیزهایی كه داریم ارزش قائل شویم، كارمان صبح تا شب این نباشد كه حسرت چیزهایی را كـه نداریم بخوریم. چون چیزی كه برای انسان باقی می ماند، اندوخته اندیشه و آگاهی‌های اوست كه كسب نموده است.

۴- صبر 
ما برای رسیدن به هدف خود بایستی با بردباری صبركنیم و در صبرهم بی صبری نكنیم، چون تمام ساختارهـای فكری ما ، توام با عمل ‌و صبر به نتیجه می رسد، در حقیقت اگر گندم می كاریم، فوری كه‌ هفته آینده‌اش محصول مانمیرسد كه آنرا درو كنیم، بلكه با مراقبت و آبیاری به موقع پس از فرآیند زمانی خودش می‌توانیم محصول كاشتـه شـده را برداشت نماییم.

 ۵-وكیل 
در طی مراحل مختلف و پیچ و خم‌های گوناگون كه زندگی می‌كنیم و باتمام تلاشی كه انجام می‌دهیم ، شایسته است ، نیروی مافوق را وكیل خود گردانیم و همیشه نظر به فضل، خواست و یاری او را مظهر همه چیز بدانیم تا او ما را همواره هدایت نماید وكمك كند، فراموش نكنیم بایستی همیشه او را صدا بزنیم تا بیشتر یاریمان دهد .


۶- رضا 
شایسته است ما به قلب‌وزبان به آنچه نیروی مافوق برای ما تقدیر نموده است همراه، راضی و خشنود باشیم، همراه با تفكر، تعقل و عمل ساختارهای تازه‌ای را بوجود آوریم، چون چیزی كه ما را به راه مستقیم، هدف و فرمان عقل نزدیك می نماید ساختارهایی است درجهت ارزش‌ها كه باتفكر ،تعقل و انجام بوجود می‌آید .


 ۷-تسلیم 
این مقام بالاتر ازمرحله رضاء می‌باشد و حاصل نمی شود مگربرای كسانی كه مراتب و درجات پیشین را پیموده باشند و به بالاترین مرتبه یقین رسیده‌ باشند، درمقام رضا هرچه نیروی مافوق مقرر فرماید، موافق خواسته های ماست و راضی و خشنود می شویم، اما در مقام تسلیم ما را دیگر خواسته‌ای نیست جز خواسته نیروی مافوق بنابراین نه موافقتی داریم و نه مخالفتی، ناگفته نماند در این زمان اجرا كردن مرحله تسلیم فوق العاده دشوار و سخت است. ما از اكنون فقط با آن آشنا می شویم و سعی می كنیم به آرامی آنرا فرا بگیریم ولی اجرای این مرحله شاید در پایان وادی چهاردهم و سفرسوم یعنی رسیدن از خود به خالق قابل اجرا باشد. 
به طور کلی در وادی پنجم ما بایستی ساختارهای فكری خود را به ساختارهای عملی واجرایی تبدیل نماییم.

برای همگی شما آرزوی رسیدن به حال خوش را دارم.ممنونم.

نوع مطلب : خلاصه عملکرد لژیون ۲۱، سخنان استاد، 
برچسب ها : کنگره60، شادآباد، لژیون21، استاد ایرج، چهارده وادی، وادی5، جهانبینی،
لینک های مرتبط :

سه شنبه 19 آذر 1398
چهارشنبه 20 آذر 1398 ساعت 08 و 01 دقیقه و 44 ثانیه
استادگرامی سپاسگزارم .محمدجان خداقوت بسیارعالی
سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 23 و 27 دقیقه و 48 ثانیه
درود فراوان خدمت برادر عزیرم آقا محمد.ممنون بابت یادآوری جملات طلایی استاد راهنمای عزیزمان.
سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 23 و 03 دقیقه و 10 ثانیه
خداقوت محمدعزیز..
سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 21 و 57 دقیقه و 00 ثانیه
خدا قوت به استاد و محمد عزیز


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
________________________________ _________________________________
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات