وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی است
این وبلاگ سعی دارد گامی هر چند کوچک در رابطه با
پیشگیری مهار و درمان اعتیاد و دخانیات را در اختیار مصرف
کنندگان مواد مخدر و خانواده های آنها و همچنین
کسانی که خواستار رهایی از بند اعتیاد و دخانیات می باشند قرار دهد.
بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

مدیر وبلاگ : کمک راهنما ایرج ورمزیار
در کنگره آموزش میبینیم که با صبر و تفکر درست مشکلات را پشت سر بگزاریم و نقطه تحمل خود را بالا ببریم و همچنین از مشکلات تجربه های مفیدی کسب کنیم.


به نام قدرت مطلق الله
سلام دوستان ایرج هستم یک مسافر؛
این روزها چه بخواهیم و چه نخواهیم میگذرند.باید لذت بردن از زمان حال را یاد بگیریم.گذشته هر چه بود به تاریخ پیوسته است .مهم این است که اکنون در چه حالی هستیم و چه فعالیتی انجام می دهیم.
هر کس به اندازه خودش مشکلاتی دارد .نمیتوان فردی را پیدا کرد که مشکلی را در زندگی اش نداشته باشد.
مشکلات اساس زندگی و تکامل انسان می باشد.
در کنگره آموزش میبینیم که با صبر و تفکر درست مشکلات را پشت سر بگزاریم و نقطه تحمل خود را بالا ببریم و همچنین از مشکلات تجربه های مفیدی کسب کنیم.
در سخت ترین لحظات زندگی خود به این فکر کنید که شاید در جهان فردی آرزوی داشتن آن لحظه شما را داشته باشد.
روی شناخت حس های خود کار کنید .هیچ وقت حس های پاک انسان به او دروغ نمیگویند.
وقتی در مسیر درست سفر کنید احساس های از بین رفته شما بیدار می شوند و میتوانید نور و قدرت مطلق را پیدا کنید و در ادامه فرمانبردار بودن را فرا بگیرید.آن گاه است که حل مشکلات آسان میگرددو میتوانید 
به حال خوش دست پیدا کنید.
بارها گفته ام که اعتیاد ناموس و شرف و کرامت انسان را میگیرد و او را به سمت اعماق تاریکی ها راهنمایی میکند .
کنگره برای کسانی است که خواهان رهایی از دام اعتیاد هستند .
نحوه ی بر خورد با انسان های جاهل و نادان چگونه است ؟ مثلا فرض کنید یک نادان پشت سر شما غیبت یا تهمت یا سرزنش نادرست نموده است . این موضوع هم مثل موارد فوق بستگی به دید شما دارد . می توان کینه و تنفر را پیشه ی خود کرده و کینه توزانه با وی برخورد کنید که در این صورت خودمان هم عذاب خواهیم کشید و هم این که برای متنفر شدن از فردی باید تنفر را در خود گسترش دهید . چون اگر انسان بخواهد از کسی متنفر باشد باید خود آن صفت را داشته باشد . باید اول خودمان عصبانی کنیم و از نیروهای منفی کمک بخواهیم که در این صورت برای خود مشکل می آفرینیم ؛ یا با تفکر صحیح با خود بگوئیم ؛ اگر نادان نبود که این کار را نمی کرد و با نادان و جاهل فرض کردن وی ؛ خود را از رفتن به سمت حاشیه و افکار مسموم بر حذر کنید تا آرامش داشته باشید . برای این که پولی را بخواهیم به دیگری بدهیم ؛ شرطش این است که ثروت مند باشیم و یا اگر بخواهیم به کسی محبت کنیم بایستی محبت را داشته باشیم . نمی شود چیزی را که نداشت به کسی داد . تو یک ریال نداری ، آنوقت می توانی یک میلیون تومان از آنچه نداری را به کسی بدهی ؟ پس برای آنکه بتوانی صفتی را انتقال دهی باید آن صفت را دارا باشی . دیگر آنکه اگر آدمی در مشکلات صبر و تحمل به خرج دهد و به علاوه ؛ تلاش هم چاشنی کار کند ، قطعا : تغییر جایگاه پیدا می کند . مثلا در مورد همین اعتیاد ؛ شما سفر اول را که گذراندید ، توانستید به سفر دوم که همان درمان است برسید . این موضوع کوچکی نیست.  خیلی ها بوده اند که بعد از چندین سال آمدن به کنگره هنوز نتوانسته اند به درمان برسند و دیگر آنکه ؛ وقتی شما درمان می شوید به این معناست که شما در این زمینه قوی شده اید که توانایی غلبه بر اعتیاد را پیدا کرده اید نه این که اعتیاد ضعیف شده باشد ، شما هستید که با طی کردن دوره ی درمان قوی شده اید . در مقابله با مشکلات نیز همین طور است . زمانی که از مشکلیکه تقدیر فرد رقم می خورد . زمانی که ما حرکت خود را در مسیر انتخابی شروع کردیم و مشکلات را با تفکر و تعقل حل نمودیم آنگاه تقدیر نیکو تری برای ما پیش می آید . این همان است که از تو حرکت و از خدا برکت . گاهی شری برای ما پیش می آید و ما از بروز آن ناراحت می شویم . اما امکان دارد موضوعی که علیرغم میل ماست در آخر کار چیزی است که به نفع ماست .
دیگر آنکه پس از تحمل رنج و مشکلات متعدد ، آنچه به دست می آوریم را به هیچ چیز با ارزشی نمی دهیم . جسم ما قدرت و توان آن چنانی ندارد ولی روح به لحاظ قدرت و نیروی برتری که در خود دارد جسم را به دنبال خود به جلو می برد . جسم کم توان آسیب پذیر است و تحمل خیلی از مشکلات را ندارد . اما برای این که دچار بیماری نشویم باید آن را سالم نگه داشته و قوی و سالم باشیم . همان بیماری های روان تنی که صحبت کردیم و در صورت بروز این گونه بیماری ها به خود دلداری دهیم . کاری که در بروز مشکلات می کنیم . نکته ی دیگر این که بعد از پشت سر گذاشتن هر دوره از بحران ها به جایگاه های برتر و بالاتر عروج می کنیم . چرا که هر آغازی از یک نقطه شروع شده و در ادامه به خط تبدیل می گردد . همان طور که در وا دی اول گفته شد ار چیز با یک فکر یا اندیشه خلق می شود و به وجود می آید . با حرکت بعد از خلق و تفکر مراحل را یکی پس از دیگری پشت سر می گذاریم . هر چند پایان هر موردی آغازی جداگانه برای خلقی دیگری است و هم چنان ادامه ها در پی هم می آیند . 
با بروز مرگ و انتقال از این بعد ، چیزی که مهم و اثر گذار است نامه ی اعمال و یا خلاصه ی کارهای خوب و بد ما در مرحله ی قبلی است که فرد می بیند آیا چیزی که جمع کرده طلا و خانه و مال است که در بعد دیگر به کار او نمی آید و یا اثر خیر و خوبی که جاودان و ماندگار است . این مال و دارایی مادی برای افراد آنقدر مهم است که فی المثل گفته می شود ؛ مال است : جان نیست که بشود به آسانی داد . پس حتما در افکار و اندیشه های مان بایستی تجدید تظر کنیم . 
از این که به صحبت های من گوش دادید ممنونم.
نوع مطلب : خلاصه عملکرد لژیون ۲۱، سخنان استاد، 
برچسب ها : کنگره 60، لژیون21، رهایی، اعتیاد، سی دی، متن، جهانبینی،
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 22 آبان 1398
سه شنبه 5 آذر 1398 ساعت 20 و 47 دقیقه و 11 ثانیه
خداقوت
پنجشنبه 30 آبان 1398 ساعت 22 و 40 دقیقه و 49 ثانیه
سپاس محمدعزیز...


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
________________________________ _________________________________
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات