وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی است
این وبلاگ سعی دارد گامی هر چند کوچک در رابطه با
پیشگیری مهار و درمان اعتیاد و دخانیات را در اختیار مصرف
کنندگان مواد مخدر و خانواده های آنها و همچنین
کسانی که خواستار رهایی از بند اعتیاد و دخانیات می باشند قرار دهد.
بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

مدیر وبلاگ : کمک راهنما ایرج ورمزیار
زندگی آمیزه ای از وقایع خوشایند و ناخوشایند، خوشی و غم است. در عمق هر رویداد و تجربه ای، خیری نهفته است.....به نام قدرت مطلق الله
سلام دوستان ایرج هستم یک مسافر؛

زندگی آمیزه ای از وقایع خوشایند و ناخوشایند، خوشی و غم است. در عمق هر رویداد و تجربه ای، خیری نهفته است، حتی در تجاربی که برای ما دردناک هستند.

خوشی و غم مانند شب و روز یکدیگر را دنبال می کنند، اما وقتی که رنج می آید دوره سختی ها طولانی به نظر می رسد و یک روز رنج طولانی تر از یک سال است.

رنج پاره ای از زندگی است و آموزنده است. اگر رنج نصیبمان نشود، بهترین درس های زندگی را نمی آموزیم. اما افسوس که بسیاری از ما، این حقیقت را تشخیص نمی دهیم و تمام سعی خود را به کار می گیریم تا از تجربه های به ظاهر دردناک اجتناب کنیم. وقتی که مشکلی پیدا می شود سعی می کنیم از آن بگریزیم اما باید دانست که هرگز نمی توان از مشکلات طفره رفت.

وقایع ناخوشایند فقط برای مدت کوتاهی عقب می نشینند، اما با ظاهری متفاوت دوباره به ما باز می گردند. با اجتناب از مشکل، در واقع مشکلات بزرگ تری را به زندگی خود فرا می خوانیم.

برخی از افراد که می دانند مشکلات را نمی توان به تعویق انداخت، خود را به مشکل تسلیم می کنند.آنها مقاومت نمی کنند، بلکه خود را به مشکل می سپارند. چنین کسانی می گویند: آنچه را که نمی توان درمان کرد، باید تحمل کرد.

هر مشکل را دوستی ببینیم که پیام و درسی برای ما دارد و با این نگرش به استقبالش برویم.

آن وقت متوجه خواهید شد که هر مشکل دقیقا به یکی از ضعف های شما اشاره دارد که باید به اصلاح آن بپردازید و یا از شما می خواهد با نشان دادن واکنش صحیح، گامی دیگر در راه نیکی و راستی بردارید.

بدین ترتیب هر مشکل مانند یک بسته است که درون آن هدیه ای ارزشمند وجود دارد. هر تجربه ناخوشایند بسته ای است که در آن هدیه خرد و نیرو پنهان است.

در ادامه در مورد اعتماد به نفس یه مقدار صحبت میکنیم؛

اعتماد به نفس یکی از شرایط روانی است که شخص در آن بخاطر تجربه‌های قبلی، به توانایی‌ها و استعدادهای خود در موفقیت انجام کارها بطور موفقیت‌آمیز اعتماد و باور دارد. خصوصیت دارا بودن اعتمادِ به خویشتن، نقش حیاتی در توسعه و پیشرفت و موفقیت‌های یک فرد ایفا می‌کند

عتماد به نفس عامل اکتسابی است که از بدو تولد پایه‌های آن در ذهن هر یک از انسانها گذاشته و با مرور زمان این امر گسترده‌تر و عمیق‌تر می‌شود. متأسفانه در بسیاری از خانواده‌های سنتی چون مهمترین مسئله برای والدین حرف‌شنوی و تسلیم بله بودن فرزندان می‌باشد، اغلب با ایجاد محدودیتهای غیرضروری و مشکل آفرین، مانع رشد اعتماد به نفس در کودکانشان شده که همین امر در بزرگسالی باعث عدم خودباوری و اتکای به نفس در ایشان می‌شود.

داشتن یک زندگی شادمانه، مستلزم داشتن درکی بنیادین از هستی خویش و همچنین وجود ضوابطی اخلاقی است تا با توجه به آن‌ها، به زندگی خویش ادامه دهیم.
 اگر انسان در طول تمام زندگی بتواند  نوعی مراد و مرشد و راهنما داشته باشد، بیشتر احساس امنیت درونی می‌کند و چنان‌چه پایبند به اصول عملی هدایت کننده باشد، با جهان و هستی احساس همسانی، دوستی، آرامش، صلح و صفای بیشتری می‌کند. به این منظور، هر روز دقایقی را به تفکر درباره ارزش‌های هدایت‌کننده خود اختصاص بدهید و سعی کنید تا باورها و تجربه‌هایی را در خود بپرورانید که نشان دهنده این ارزش‌ها باشد. 
ایمان مفهومی است که زندگی انسان‌ها را متحول می‌کند.
بدون ایمان داشتن به پیروزی، آرزوی پیروز شدن جز وهم و خیال، چیز دیگری نمی‌تواند باشد!

انسان متحول، که دائماً از احساس جاودانی راحت اطمینان بخشی برخوردار است؛ او مجسم می‌کند اعمالش را قاطعانه انجام می‌دهد و بدون نگرانی مشکلات را پشت سر می‌گذارد... او پیشاپیش طعم رضایتی را می‌چشد که افراد خونسردی، بی پروا، نیرومند، فعال و مبارز از آن برخوردارند و زمانی که سایرین از نگرانی، متلاطم و یا منفعل می‌شوند، وی می‌تواند معقول و سودمند فکر و هدفی را دنبال کند.
تا وقتی تصور می‌کنیم که نمی‌توانیم، لیاقت نداریم، خود را شدیداً به مخاطره می‌اندازیم، در واقع درخشان‌ترین توانایی‌های خود را سرکوب کرده‌ایم. به عکس یک فرد واقعاً معمولی که اعتماد به نفس فوق‌العاده‌ای دارد موفق خواهد شد. او موفق می‌شود، چرا که به قصد تحقق بخشیدن افکارش جستجو و تلاش می‌کند و بعد از چند مورد تردید آمیز، مبانی اصولی را کسب می‌کند که برای کارش لازم است. او موفق می‌شود، چرا که دقیقاً به لطف اعتماد استوارش، شکستی که دیگران را از پا در می‌آورد، کوچک‌ترین ضربه به استعدادهای فعال و بی پروای او وارد نمی‌آورد. او با تجربه‌هایی که کسب کرده، کار خود را از سر می‌گیرد و شما می‌توانید مطمئن باشید چنین شخصی به مراتب بهتر و سریع‌تر از آن‌چه که می‌کردیم، موفق خواهد شد. 

در کل اعتماد به نفس یعنی اینکه انسان نفس لوامه و اماره را پشت سر بگذارد و به نفس مطمئنه برسد .آنگاه میتوان گفت که حس آرامش را تجربه خواهد کرد.

اگر در کاری حس ریا و ظاهر سازی داشتید و یا منتظر تایید و تشویق دیگران بودید مطمئنا باعث تضعیف و نابودی اعتماد به نفس خود شده اید.

از اینکه به صحبت های من گوش دادید تشکر میکنم.

نوع مطلب : خلاصه عملکرد لژیون ۲۱، سخنان استاد، 
برچسب ها : کنگره60، شادآباد، لژیون21، اعتیاد، رهایی، اعتماد به نفس، مشکلات،
لینک های مرتبط :

سه شنبه 7 آبان 1398
سه شنبه 7 آبان 1398 ساعت 22 و 00 دقیقه و 25 ثانیه
خدا قوت به استاد و محمد عزیز
سه شنبه 7 آبان 1398 ساعت 17 و 44 دقیقه و 45 ثانیه
استاد عزیزم تشکر تشکر ،،،،،جالب بود وقتی مطالب را میخوندم از اونجایی که میدونستم نگارنده آقا محمده صداش تو گوشم میومد .
مسافر محمدلطف داری حمید جان،از استاد بابت درس هایی که بهمون میدن هرچی قدردانی کنیم باز کمه،ممنونم استاد
سه شنبه 7 آبان 1398 ساعت 16 و 30 دقیقه و 53 ثانیه
تشکرمحمدعزیز..
مسافر محمدخیلی ممنونم استاد
سه شنبه 7 آبان 1398 ساعت 16 و 29 دقیقه و 49 ثانیه
خدا قوت به استاد عزیز


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
________________________________ _________________________________
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic