وب لژیون راهنما آقای ایرج ورمزیار
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی است
این وبلاگ سعی دارد گامی هر چند کوچک در رابطه با
پیشگیری مهار و درمان اعتیاد و دخانیات را در اختیار مصرف
کنندگان مواد مخدر و خانواده های آنها و همچنین
کسانی که خواستار رهایی از بند اعتیاد و دخانیات می باشند قرار دهد.
بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

مدیر وبلاگ : کمک راهنما ایرج ورمزیار

در بدن انسان یک سیستمی فعال است که به صورت واسطه و رابط عمل می کند و باعث می شود که پیامهای صادر شده در سلولهای عصبی به اجزاء بدن برای اجرا شدن انتقال پیدا کند . زمانی که این پیامها به راحتی صادر و اجرا شود طبعا هیچ مشکلی احساس نمی شود  اما ترس در ما زمانی ایجاد می گردد که این پیامها یا صادر نشود و یا انتقال پیدا نکند و یا قادر به اجرای این فرمان ها نشویم و یا اینکه این فرمان ها به صورت ناقص اجرا شود . در این موارد در بدن ما ترس ایجاد می گردد .
واسطه هایی که فرمان را از گیرنده های عصبی ما به اجزاء بدن انتقال می دهند سیستم ایکس نامیده می شوند که در ابتدا حدود 12 نوع از این مواد شناخته شده بود ولی اکنون حدود 200 نوع این مواد شناخته شده است که در بدن ما وجود دارند ماهیت و شکل مولکولی این مواد افیونی که بطور طبیعی در بدن انسان تولید می شوند با شکل مولکولهای مواد مخدر شباهت زیادی دارد و این شباهت باعث می شود که مولکول های مواد مخدر می توانند جایگزین مواد افیونی طبیعی در بدن گردند
درمان اعتیاد و روند تكامل آن

در رابطه با اعتیاد 2 گروه معتقد به روشهای درمان اعتیاد بودند. یك گروه معتقد به استفاده از سیستم پزشكی و دارو برای درمان اعتیاد بودند و گروه دیگر بر این باور بودند كه درمان اعتیاد باید بر پایه ی مسائل معنوی باشد، مانند گروه درمانی، سیر و سلوك روحانی، گفتار درمانی و ...

 در حقیقت یك گروه تابع درمان جسم با دارو و یك گروه تابع درمان روان با مسائل معنوی بود. در ابتدا این دو گروه یكدیگر را در اكثر موارد قبول نداشتند و با گذشت زمان كم كم با هم به توافق رسیدند چون متوجه شدند كه هیچ یك به تنهایی قادر به درمان موفق اعتیاد نیستند و شروع به همكاری با یكدیگر نمودند.

كنگره 60 برای درمان اعتیاد روی هر دو مورد دست گذاشت. در بخش جسم به سیستمها و دستگاههای فعال در جسم و بیوشیمی توجه كرد و مسئله را حل كرد. در بخش روان هم متوجه شد كه مشكلاتی مانند افسردگی و بی خوابی و بی قراری  و پرخاشگری و بدبینی و نظایر آن، اگر چه بیماری هایی روانی هستند اما ریشه وانی ندارند و ریشه آنها در جسم می باشد و در ارتباط با فیزیولوژی و بیوشیمی جسم می باشند. اگر این سیستمها در جسم فرد ترمیم پیدا كنند، روان فرد هم بهبود می یابد.

سیستم ایكس چطور شناسایی شد؟

كنگره 60 به مرور و در طی بیش از 14 سال با آزمایشاتی كه مستقیمأ بر روی مدل انسانی انجام داد، بر سیستم بیوشیمی جسم انسان اشراف پیدا كرد و اطلاعات خود را در این زمینه تكمیل نمود و این قضیه را مطرح كرد كه در بدن انسان یك سری مواد شبه افیونی تولید و ترشح می شود كه تمام روحیات و خلق و خوی انسان به وسیله این مواد كنترل می شوند. هنوز اطلاعات كاملی از این كه این مواد شبه افیونی دقیقأ در چه نقاطی از بدن ترشح می شوند در دست نیست اما به نظر می رسد كه تولید این مواد در تمام بدن صورت می گیرد. به دلیل این كه جنبه های زیادی از این سیستم هنوز برای ما ناشناخته است، كنگره 60 نام سیستم ایكس (به معنای مجهول و ناشناخته) را برای آن انتخاب نموده است.

چگونه سیستم ایكس جسم و روان را كنترل می كند؟

این سیستم به وسیله ترشح مواد شیمیایی كه هر یك وظیفه خاصی دارند این عمل را انجام می دهد. برای مثال  بالا رفتن دوپامین انسان را دچار به اسكیزوفرنی می كند و پایین آمدن مقدار آن انسان را به پاركینسون دچار می كند. با افزایش مقدار كمی از آن انسان شاد و پر انرژی می شود و با اندكی كاهش آن انسان افسرده می شود. وقتی بالاست انسان می تواند با چتر نجات از هواپیما پرش انجام بدهد و اگر پایین باشد جرأت انجام این كار را ندارد. دوپامین، اندرفین و دی نرفین اگر به مقدار كافی در بدن انسان باشد انگیزه و توانایی آن را دارد كه حتی تا قطب شمال و مكانهای ناشناخته آن برود و اگر سطح آن مواد در بدن پایین باشد انسان حتی قادر به بیرون آمدن از رختخوابش هم نیست. وقتی سروتونین در بدن به خوبی كار كند انسان با وجود مشكلات زیاد و قرض و بدهی فراوان، باز هم شاد و خوشحال است و اگر در بدن به مقدار كافی تولید نشود،با وجود ثروت و امكانات رفاهی فراوان، انسان میل به زندگی ندارد و افسرده است و گوشه ای افتاده است.انكفالین وقتی سطحش بالاست حتی اگر پای انسان زیر ماشین هم برود درد را حس نمی كند واگر خوب كار نكند،یك درد ساده ی انگشت می خواهد انسان را از بین ببرد.بالا رفتن سطح تستسترون انسان را شجاع می نماید و با پایین آمدن آن انسان ترسو می شود.

اگر مواد شبه افیونی در بدن به خوبی كار نمایند به راحتی به خواب می رویم و صداها ما را اذیت نمی كنند و به راحتی هم از خواب بیدار می شویم،اما اگر كار نكنند با وز وز یك مگس هم از خواب می پریم.اگر درست كار كنند در مسائل زناشویی مشكلی نداریم و اگر كار نكنند در این روابط دچار بحران می شویم.اگر سیستم ایكس خوب كار كند انسان می تواند 5 ساعت تمرین ورزشی انجام دهد.می تواند بهترین نقاشی ها را بكشد و یا بهترین نویسنده باشد اما اگر كار نكند انسان نمی تواند قدم از قدم بردارد.افرادی كه پرخاشگر هستند نیز در سیستم ایكس آنها اشكال وجود دارد.اگر سیستم ایكس به خوبی كار نكند انواع و اقسام بیماری ها به انسان حمله ور می شوند چون سیستم ایمنی بدن هم تحت كنترل این سیستم است و اگر سیستم ایكس به درستی كار كند،قبل از ریشه دواندن بیماری در بدن،آنرا شناسایی و سركوب می كند.گویی همه ی ما در زندگی تحت فرمان این مواد شبه افیونی هستیم.

ارتبط گرایش به اعتیاد با ژنتیك ازطریق سیستم ایكس

اگر ما اعتقاد داشته باشیم كه بخشی از اعتیاد مربوط به ژنتیك است،ژنتیك در بخش سیستم ایكس دخیل خواهد بود و نه اخلاق و رفتار.اعتیاد پدر یا مادر باعث اخلال در سیستم ایكس فرزند می شود .مثلا ژنی كه  وظیفه ی كنترل دوپامین را بر عهده دارد دچار اشكال می شود.اگردر هنگام تولد  ژن های مربوط  به سیستم ایكس دچار اشكال باشند،نوزاد دچار انواع بیماری ها می شود و این موضوع در جوانی هم ادامه پیدا می كند.

  عده ای(و نه همه ) از افرادی كه وارد اعتیاد می شوند  سیستم ایكس آنها دچار اشكال بوده است و چون در بدن آنها كمبود مواد شبه افیونی وجود دارد، به سمت جایگزین كردن آن مواد به صورت خارجی و در نتیجه اعتیاد به مواد مخدر كشیده می شوند.اگر سیستم ایكس به طور متعادل كار كند،احتمال اینكه شخص به طرف اعتیاد برود خیلی كم است.

جنبه های الهی سیستم ایكس

در كتاب آسمانی به چهار چشمه و یا نهر جوشان در بهشت اشاره می شود كه یكی از آنها خمر می باشد.خمر می تواند همین مواد شبه افیونی باشد.وقتی انسانها صالح تر می شوند سیستم شبه افیونی بدن آنها متعادل تر می شود و می توانند همه چیز را تحمل كنند.بنابر این انسانهایی كه در زندگی روزمره دنیوی خود متعادل می شوند انسانهایی هستند كه كه خداوند به عنوان پاداش ،خمر را به این افراد داده است و آنرا برای ایشان متعادل نموده است که در اثر آن صبر و تحمل این افراد زیاد می شود و این همان شراب الهی است كه عرفا از آن سخن گفته اند.

ترمیم سیستم ایكس و روشD.S.T 

كنگره 60 بر این باور است كه تنها دارویی كه سیستم ایكس را به خوبی درمان می كند تریاك است و برای بیماران روانی هم این دارو اثر شفابخش دارد.این امر به این دلیل است كه تریاك ماده ای گیاهیست كه بیشترین تعداد آلكالوئید ها را در خود دارد.البته استفاده از تریاك برای درمان باید طبق روش خاصی انجام گیرد.چون تریاك مانند زهر است و میتواند اثر كشنده هم داشته باشد.اگر در دست طبیب حاذق باشد شفاست و اگر در دست عوام باشدویرانگر است.گویی تریاك یك چهره ی صد در صد الهی و شفا بخش دارد و یك چهره ی صد در صد اهریمنی و ویرانگر.

برای شخص مصرف كننده ی مواد مخدر،مواد مخدر در حكم  سم نیست وخارج كردن مواد مخدر از بدن شخص مصرف كننده كه در اصطلاح سم زدایی نامیده می شود،ارزش علمی ندارد و صحیح نیست چرا كه این مواد جایگزین مواد شبه افیونی بدن شده اند و بدون آنها زندگی شخص مصرف كننده مختل  می شود.مواد مخدر هر كدام نوعی دارو هستند  و هر دارو وقتی مصرف می شود در بدن جایگزین موادی می شود كه خود بدن تا قبل از آن،آنها را تولید می كرده است.بنا بر این باید به صورت ذره ذره و پله ای كم شود تا بدن بتواند دوباره آن را تولید كند و جایگزین مواد خارجی نماید. 
بر این اساس كنگره 60 روشی را برای درمان تدریجی سیستم ایكس بدن و در نتیجه درمان سوء مصرف مواد مخدر ابداع و معرفی نمود كه در مدت زمان یازده ماه و با استفاده از داروی شربت تریاك انجام می گیرد.نام این روش دی.اس.تی  می باشد.
نوع مطلب : مقاله نویسی، 
برچسب ها : سیستم ایکس، کنگره60، استاد دژاکام، رهایی، اعتیاد،
لینک های مرتبط :

شنبه 20 مهر 1398
یکشنبه 21 مهر 1398 ساعت 13 و 19 دقیقه و 16 ثانیه
محمدعزیزخداقوت وتشکر...
یکشنبه 21 مهر 1398 ساعت 00 و 02 دقیقه و 56 ثانیه
آفرین محمد عزیز ،عالی عالی
مسافر محمدقربانت برادر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
________________________________ _________________________________
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات